Jakie właściwości ma kasza kuskus?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kasza kuskus (https://www.bee.pl/9085-kasza-kuskus) jest wyrobem z pszenicy durum. Warto zaznaczyć, że posiada zarówno właściwości kaszy, jak i makaronu. Godny uwagi jest fakt, że omawiany produkt wywodzi się z obszarów północno-zachodniej Afryki. Można zaobserwować, że z roku na rok kasza kuskus cieszy się coraz większą popularnością.

Właściwości

Jest to produkt zbożowy, który cechuje się stosunkowo dużą kalorycznością w suchej masie. Należy mieć świadomość, że 100 g kaszy kuskus dostarcza organizmowi aż 376 kcal. Omawiany rodzaj kaszy jest doskonałym źródłem białka. Nie można zapomnieć, że zawiera bardzo mało tłuszczu (poniżej 1 g na 100 g produktu). Ponadto produkt jest lekkostrawny, dzięki temu można go przyrządzać dzieciom, osobom starszym. W składzie kaszy znajduje się bardzo dużo żelaza czy witaminy C. Kuskus zawiera także mangan, miedź, magnez, potas, cynk, które są konieczne nie tylko do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, ale również mózgu.

W jaki sposób można jeść omawiany rodzaj kaszy?


Kuskus jest zaliczany do uniwersalnych produktów. Można zatem zastąpić produktem ziemniaki, makaron czy ryż. Osobom, które są zainteresowane poprawieniem jego smaku rekomendowane jest dodanie soku z cytryny, oliwy z oliwek czy ziół. Kaszę można spożyć zarówno na ciepło, jak i na zimno. Godny uwagi jest również fakt, że bardzo mocno chłonie smak różnych przypraw. Nie powinno być zatem większego problemu z przygotowaniem z jego udziałem aromatycznego dania. Świetnie zda egzamin w połączeniu z warzywami, mięsem i sałatką.

Ponadto w celu stworzenia potrawy w tradycyjnym marokańskim stylu trzeba wykorzystać duszone warzywa (papryka, cebula, bakłażan), a także suszone owoce (np. rodzynki) i przypraw: pieprz cayenne, kumin. Kasza kuskus doskonale sprawdzi się także do faszerowania cukinii czy papryki. Nie wszyscy wiedzą, że jest również składnikiem arabskiej sałatki tabbouleh. Omawiany rodzaj kaszy dzięki orzechowemu posmakowi doskonale będzie pasował do słodkich deserów i dań.